Select Page

Kalėdinis periodas yra itin svarbus tiek mažmeninei, tiek didmeninei prekybai. Pasak Nacionalinės Statistikos Tarnybos, vien Didžiojoje Britanijoje 2016 metų gruodį mažmeninės prekybos apyvartos pakilo 30.7% — iki 44.8  milijardų svarų, lyginant su 2015 apyvartomis, kurios siekė 32.2 milijardų svarų. Tai puikus metas padidinti savo pardavimus, tačiau tam, kad galėtumėte išnaudoti Kalėdinę nuotaiką apyvartos augimui, reikia tinkamai pasiruošti ir šiek tiek daugiau investuoti į komunikaciją.

Kada yra tikslinga pradėti Kalėdinę reklamos kampaniją?

Žinome, kad Kalėdos paliečia bene visus verslus, tik kai kurie nebūna pasiruošę arba pradeda ruoštis per vėlai. Dažnai sulaukiame klientų klausimo: kada yra tikslinga pradėti Kalėdinę reklamos kampaniją? Daugelis lietuvių bijo kampaniją pradėti per anksti, tačiau pamiršta, kad prieš pat šventinį laikotarpį susidurs su žvėriška konkurencija ir rizikuoja, jog pastangos liks nepastebėtos.

Užsienio praktika rodo, kad Kalėdinę kampaniją įmonės pradeda rudens pradžioje, iki pat lapkričio mėnesio ją kombinuoja su Helovyno reklama, o po to jau visą 100% atiduoda Kalėdoms. Lietuvoje Kalėdinę reklamą įmonės dažnai pradeda gruodį, nors dauguma marketingo specialistų sutinka, kad tai jau yra per vėlu. Savo klientams siūlome Kalėdine reklama pradėti rūpintis spalio viduryje arba lapkričio pradžioje, priklausomai nuo verslo pobūdžio. Svarbiausia į šventinį šurmulį žengti palaipsniui.

Kaip pasiruošti šventiniam periodui?

Prieš šį nuostabų metų laiką patariame apgalvoti ne tik komunikacijos planą ir veiksmus, tačiau juos suderinti su savo pardavimų veiksmais: pagalvoti apie šventines nuolaidas, praplėsti arba papildyti asortimentą, įsidiegti nuolaidų kodus, pasiruošti sistemą dovanų kuponams, “pasipuošti” savo internetinę svetainę ir atsispausti visą reikalingą spaudą iš anksto – kalendorius, atvirlaiškius, atvirukus, kuponus ir pan. Sutaupysite ne tik laiko, bet ir pinigų.

Kaip padėti šventinę kampaniją?

Žengiant pirmuosius Kalėdinės kampanijos žingsnius svarbu tiksliai atsižvelgti į esamą situaciją visuomenėje, rinkoje, išsianalizuoti tendencijas, konkurentų veiksmus bei apgalvoti kada kokią žinutę skelbti yra tinkama. Pavyzdžiui, lapkričio pirmąją reikėtų vengti komunikuoti su Naujametinio vakarėlio tema susijusius pasiūlymus ir tam parinkti savaitgalį arba darbo savaitės pabaigą.

Tam, kad netaptumėte tiesiog Kalėdinio triukšmo dalimi ir išsiskirtumėte iš aršios konkurencinės aplinkos, labai svarbu sukurti tikslingą kampaniją su aiškiai apibrėžtais tikslais bei kurti ryšį su savo tiksline auditorija. Komunikuoti ne tik tiesiogines reklamines žinutes, tačiau ieškoti netiesioginių, subtilesnių sprendimų. Žinutes patartina kurti įsijaučiant į tikslinės auditorijos vieneto vaidmenį, apmąstant vartotojo patiriamas emocijas, jausmus bei tiksliai nustatant jo motyvaciją naudotis jūsų paslauga ar perkant jūsų prekę.

Kaip išlaikyti klientus po Kalėdų periodo?

Kalėdinis periodas ne tik puikus metas padidinti pardavimų skaičių, tačiau ir galimybė kurti savo įvaizdį, didinti savo auditoriją bei formuoti pasitikėjimą. Klientai pritraukti šiuo laikotarpiu gali tapti jūsų nuolatiniais klientais. Tik, žinoma, tam reikia įdėti papildomų pastangų. Tai puiki proga padovanoti, kad ir smulkią dovaną, nusiųsti atviruką, išsiųsti naujienlaiškį ar tiesiog pakviesti klientą kavos. Nepamirškite partnerių!

Ar svarbu pasveikinti savo klientus ir partnerius?

Jeigu komunikuojate apie šventinę nuotaiką –  pasveikinti verslo partnerius ir klientus ne tik, kad patartina, bet netgi būtina! Tik atsižvelkite į sveikinimo gavėjo įpročius –  dažnai pašto atvirukus keičia el. laiškai, o tušinukais, puodeliais ar USB raktais nieko nebenustebinsite. Siūlome pagalvoti apie originalius sprendimus, kurie paliktų įspūdį. 

Nepraleiskite progos – rašykite mums ir dar spėsite įšokti į Kalėdų traukinį!

Kurkime efektyvią komunikaciją kartu!